Půjčovny dodávek Praha pronajímají vozy pro převážení nákladu stavebního materiálu, nábytku, domácích spotřebičů, ale třeba i aranžérských pomůcek pro organizování výstav a vernisáží, prezentací projektů anebo pro různé společenské akce, mítinky, firemní brífinky, oslavy, a dokonce i svatby. Výjimkou nejsou ani výjezdy skupin nadšenců na dovolenou či na kratší např. víkendové výlety.

V souvislosti se současnou pandemickou situací lze očekávat, že mezi lidmi poroste zájem o vlastní organizování volného času, bez záštity cestovních kanceláří, tedy např. o pronájmy velkých horských chalup, soukromých penzionů pro více rodin, kde se dá v okolí jezdit na kole anebo podnikat pěší výlety.

Takových terénů je u nás požehnaně, stačí otevřít libovolného turistického průvodce, a může být třeba i staršího data, anebo zalistovat v papírové mapě, případně v mapě internetové a máte před sebou za malou chvíli plán na volné dny velmi atraktivní, poutavý, a možná i v romantickém duchu.

zámek Lány

Kladensko – to není omamná vůně vysokých pecí

Kladno je vyhlášená průmyslová oblast zpracování železné rudy, ocelárny tu byly v provozu již ke konci 19. Století a ještě nedávno se tu těžilo černé uhlí. Ovšem poslední uhlí tu bylo vytěženo v roce 2002 a sláva oceláren Poldi pohasla již před mnoha lety, a zda se tu obnoví provoz alespoň v polovičním rozsahu, nedokáže nikdo odhadnout.

Již dávno tedy neplatí, že je tu špatný vzduch, oxid siřičitý a spad průmyslového popílku, dnes se sem můžete s pronajatou dodávkou směle vydat a obdivovat především krásy okolní přírody. Že má Kladno nějakou zajímavou přírodu? Posuďte sami:

Aeroklub Velká Dobrá a blízká rozhledna Kožova hora – jedno z nejkrásnějších míst ve Středočeském kraji.

Lánská obora – zámek je sídlem prezidenta republiky dodnes. Vedou tudy přehledné cyklostezky a s dodávkou se tu můžete ubytovat v některém ze soukromých penzionů.

Hrad Křivoklát – a spolu s ním romantická rekreační oblast na Berounce – Sýkořice, Zbečno a Račice.

hrad Křivoklát

Nezabudice – zde prožil na Berounce svá nejkrásnější léta spisovatel Ota Pavel. Je zde stále v provozu legendární hostinec U Rozvědčíka.

Kladenský sportovní areál – je zde veřejnosti k dispozici in-line bruslařská dráha, minigolf, tenisové kurty, aquapark s plaveckým krytým bazénem a tobogánem, atletický stadion, fotbalový a hokejový stadion, letní koupaliště U Sletiště a několik desítek kilometrů cest v rozdělovských lesích a v lesích ve čtvrtri Ostrovec a Bresson, které jsou známy jako Přírodní park Džbán.