V současné době a za podmínek šíření virového onemocnění Covid-19, tak není divu, že se lidé obávají o své zdraví. Je zcela možné se objednat k preventivní kontrole, kdy antigenní testy jsou pro osoby se zdravotním pojištěním v České republice poskytovány zdarma, a to v rozmezí jednou za tři dny. Také je zcela jasnou podmínkou, že osoba, která se nechala otestovat, tak neprodělala onemocnění Covid-19 v předchozích 90 dnech. Jenomže je třeba se zaregistrovat, vystát si možná pár hodin ve frontě a pak ještě po odběru čekat na výsledky. Ty sice přijdou v SMS zprávě, ale i tak jak se to jeví, jedná se o poměrně dlouhou časovou aktivitu.

cedule 2 metry od sebe

Rada, jak ušetřit čas

V současné době je možné si zakoupit antigenní testy, na které je udělena výjimka Ministerstvem zdravotnictví. V podstatě si lze vybrat test, který bude nejlépe vyhovovat. V tomto případě si lze provést preventivní kontrolu nad svým zdravím tak zvaným samotestováním. K dispozici je antigenní test z odběru slin nebo z nosu. V obou dvou případech lze rozhodně šetřit čas i cestu, protože všechno potřebné bude součástí testu a v podstatě výsledky se objeví zhruba do 15 minut. Nicméně pokud člověk pracuje z domova a nikam necestuje nebo nenavštěvuje frekventovaná místa, tak si nemusí dělat starosti s nákupem těchto antigenních testů.

testy Covid-19

Povinné odběry

Nelze zůstat ovšem úplně bez práce a tak je pochopitelné, že kdo dělá v továrně, větší či menší firmě, tak může se kdekoliv setkat s nebezpečnými kapénkami. Bohužel častokrát ani nemusí tušit, že je v podstatě nakažený a nemoc šíří mezi své kolegy. Poté je skutečně na místě poslechnout nařízení vlády a začít testovat místa, kde pracuje více zaměstnanců. Jedině tak se docílí skutečně efektivních výsledků. Navíc firemní odběry antigenních testů jsou zvýhodněny nákupní cenou a bez DPH. Rovněž pojišťovny přispívají na koupi, což je další pomoc pro majitele podniků a různých společností.