Metod a různých diet existuje nepřeberné množství, některé praktiky se však neztotožňují s pozvolným hubnutím, které je pro lidské tělo nejpřirozenější a hlavně nezdravější. Měli bychom si uvědomit, že lidské tělo je téměř dokonalý stroj pouze v případě, že o něj pečujeme. To souvisí i s procesem hubnutí.

Veškeré jídlo, které projde naším trávicím systémem, tělo ovlivňuje. Některé potraviny dodávají tělu vitaminy a minerální látky, jiné zase tuky, vlákninu, cukry či bílkoviny. Všechny tyto složky jsou pro správnou funkci orgánů a těla nezbytné, důležité je však udržovat mezi nimi zdravý balanc. Jestliže máme potřebu zhubnout, tento balanc by měl být upraven tak, aby tělo stále získávalo dostatek živin, ale množství tuků byl omezen. Snížení hmotnosti bude úspěšné v případě, že denní příjem kalorií bude menší než fyzická aktivita. Jestliže tedy hubnout, bez pohybu to opravdu nepůjde.

zdravé hubnutí

Jestliže se i tak rozhodnete pro drastickou dietu, která slibuje shodit 20 kilo za týden, nebudete se cítit dobře vy a ani vaše tělo. Při příliš rychlém hubnutí dochází k uvolňování toxických látek, které vaše tělo nashromáždilo v tucích a tělo tak můžete vystavit lehkým až středním otravám.

zeleninový talíř

Pokud si tedy už dlouhou dobu říkáte větu: „jáchci zhubnout“, nečekejte na znamení a začněte! Nejprve začněte s vaším jídelníčkem a zvýšením pohybu. Vyhýbejte se mastným a tučným jídlům, dopřejte si více zeleniny a dodržujte pitný režim. Zvolte si aktivitu, která vám napomůže na vaší cestě za vysněnou postavou. Nezáleží na tom, zda budete běhat, chodit, cvičit nebo jezdit na kole. Jestliže vytrváte, budete každým dnem blíže k vašemu cíli. Zřejmě se viditelné výsledky nedostaví hned druhý den, ale pokuste se nevzdávat. Lepší životní styl vás nedovede pouze ke snížení tělesné hmotnosti ale i k lepším návykům a větší radosti ze života.