Problém s balením křehkých předmětů zná snad každý. Strach z poškození předmětů nás obvykle nutí předměty balit do krabic velkých rozměrů a kupovat obrovské množství obalových materiálů přestože lze snadno věci balit do věcí, které máme všichni doma. Jak balit křehké předměty https://www.odnesto.cz/jak-balit-krehke-predmety/ v domácích podmínkách?

Sklenice a skleněné nádoby

Skleněné předměty patří mezi nejkřehčí objekty, a proto je nutné chránit jejich povrch před otřesy a nárazy. Každou skleněnou nádobu můžeme naplnit novinovým papírem až po okraj a přes celý předmět nasadíme silnou, bavlněnou ponožku, která skvěle ochrání všechny objekty. Také můžeme využít silné punčochové kalhoty.

skleněné nádoby

Zrcadla a obrazy

Tyto předměty umístíme do krabice, jejíž dno je vystláno ručníky, vrstvou zmuchlaných novin či měkkými dekami. Jednotlivá zrcadla a obrazy ještě obalíme dekou či ručníkem, poté následuje další vrstva obalovou vrstvou. Krabici křehkými předměty naplníme téměř po okraj. Nakonec krabici opět vyplníme větším množstvím obalového materiálu, naplněnou krabici uzavřeme a pečlivě zapečetíme lepicí páskou, aby se obsah nevysypal.

Nádobí a příbory

Při přípravě nádobí na převoz si připravíme větší krabici, do které umístíme dva dlouhé pruhy látky křížem tak, aby látka přesahovala krabici. Do takto připravené krabice skládáme nádobí od největších talířů až po nejmenší, přičemž mezi jednotlivé talíře vkládáme kuchyňské utěrky, aby nedošlo k odření nádobí.

Příbory a zvláště nože balíme velmi pečlivě. Můžeme je zatočit do látkových kuchyňských utěrek nebo ručníku. Zabezpečíme nože tak, aby nedošlo k jejich vysunutí a možnosti poranění osoby, která s nimi bude manipulovat.

keramické nádobí

Na balení křehkých předmětů si můžete objednat firmu, která se specializuje na stěhování a manipulaci s křehkými předměty. Stěhování pro vás tak nebude tolik náročné a těžkou práci vložíte do rukou odborníků.