Chtěli byste být chudí? Chtěli byste mít peněz jenom pomálu nebo dokonce už tyto zcela postrádat a potýkat se s nesplatitelnými dluhy? Jsem si jist, že ne. Že byste si takový osud nepřáli. Jenže když nechcete, aby na vás takové finanční problémy dolehly, musíte se postarat, abyste byli dostatečně solventní. Takže si musíte vydělávat dost velké peníze, s těmi pak musíte rozumně hospodařit, a kdyby to snad někdy nevyšlo, měli byste vědět i to, kde dostanete půjčku, se kterou by se případné dočasné potíže finanční povahy zvládly.

prasátko s mincemi

Na první pohled je tady všechno jasné a logické. Na tom, co tu zaznělo, nepřipadne normálně uvažujícímu člověku nic divné. Ale pokud bychom se na našince podívali detailněji, zjistíme, že si tito velice často nepočínají tak, jak by tomu mělo být. Kdekdo z nás si nevydělává zrovna dost, kdekdo neumí se svými příjmy hospodařit, a když se pak někdo takový dostane do finančních problémů, bere si často přehnaně nevýhodné půjčky nebo usiluje mezi těmito o takové nabídky, jež pro něj nejsou dosažitelné.

V otázkách nedostatečně velké mzdy toho někdy moc nenaděláme. Když zaměstnavatel víc nedá a není tu lépe platící konkurence, nedá se vydělávat nijak moc. A když máme malé příjmy, pak se lehce stane, že s nimi nevyjdeme, nikdo kvůli nám ceny nesníží na úroveň, kterou si můžeme dovolit. Ale aspoň v otázce případných půjček bychom měli jednat vždy s rozumem. Protože tady můžeme skutečně kdeco ovlivnit, bez ohledu na to, kým jsme a v jaké situaci se zrovna nacházíme.

prasátko s mincemi

Když už si musíme vzít půjčku, měli bychom nad ní zkrátka myslet. A vzít si ji až po zodpovědném zvážení všech pro a proti. Měli bychom se zamyslet nad tím, zda určitou nabídku dostaneme, na jak dlouho a s jakými splátkami, kolik tu přeplatíme na poplatcích a úrocích. A co zjišťují ti, kdo tu opravdu přemýšlejí? Že pro ně bývá nejlepší nebankovní hypotéka bez registru. A jak se můžete přesvědčit, i ve vašem případě by to mohlo být tak.