Mnoho e-shopů a podnikatelů chce podpořit své obchody a rozšířit podnikání do zahraničí. Jde o logický krok, který ovšem vyžaduje mnoho aspektů, rizik a složitostí. Existuje mnoho důvodů, proč se soustředit i na cizí zákazníky, ale musíte myslet na několik bodů, bez kterých rozhodně neuspějete. SEO v zahraničí https://www.ppcprofits.cz/seo-v-zahranici je důležitou položkou a s ním je spojena také placená reklama (PPC). Než začnete, měli byste si připravit:

  • rozpočet (náklady na dopravu),
  • průzkum konkurence,
  • důkladná lokalizace,
  • klíčová slova,
  • uživatelská přívětivost (UX).

marketing strategie byznys

Náklady na reklamu mohou být vyšší

Finanční stránka expanze je často důvodem, který podnikatele odradí. PPC reklama v zahraničí https://www.ppcprofits.cz/ppc-reklama-v-zahranici je stejně důležitá jako u nás, a proto byste na to neměli zapomínat. Myslete na to, že cena na konverze může být vyšší, protože vaši značku nikdo nezná a nemáte v dané zemi žádnou historii. Podívat se také musíte na dopravce v oblasti, protože pro každou zemi je typický jiný dopravce a jejich ceník pro mezinárodní dopravu může být poměrně vysoký.

Lokalizace není jen překlad

Mohlo by se zdát, že stačí text vložit do překladače a máte hotovo. Velký omyl. Překlad webových stránek a obsahu je jedna věc. Popisy produktů jsou zcela odlišnou záležitostí. V každém případě potřebujete kvalitně zpracovaný obsah, bez kterého se jednoduše neobejdete. Navíc nesmíte zapomínat ani na vizuální stránku, protože uživatelé v jiných zemích budou zvyklí na jiné barvy, velikost tlačítek apod. Důkladný průzkum je proto naprosto nezbytný.

podnikání online marketing

Google Analytics mějte neustále po ruce

Vyhodnocení a kontrolu budete muset pravděpodobně provádět častěji než na našem trhu, protože vaše strategie, které fungují tady, nemusí fungovat v zahraničí. Možná budete muset dělat častěji změny, než zjistíte, co pro dané státy skutečně funguje. Zdá se to jako hodně práce, ale může se vám to vyplatit. Musíte jen počítat s tím, že na začátku půjde o hodně práce.