Žijeme v uspěchané době plné nových technologií. Chytré telefony, tablety, počítače nám usnadňují život. Jsou to pomocníci, bez kterých nevyházíme ani z domova. Koukání se celé hodiny do svítících displejů není pro náš zrak nic přínosného. Obrazovky vyzařují modré světlo, které oslabují zrak.

brýle

Lidé, kteří nosí dioptrické brýle mají v tomto výhodu. Dnes je běžné přidání filtru na dioptrické skla, který ochraňuje zrak proti modrému světlu. Co ale lidé, kteří mají zrak v pořádku nebo využívají kontaktní čočky? Stavaři, zedníci, pekaři nebo truhláři si s tímto problémem až tak nelámají hlavu. Netráví celé hodiny zíráním do monitoru. Hlavní nepřítel modrého světla jsou pracovníci v kancelářích, IT specialisti…, zkrátka pro ty, kteří bez počítače nadají ani ránu. Jednou z nabízených možností je nastavení si na počítači tzv. teplé světlo, které dává nažloutlý nádech zobrazení a upozaďuje tolik zmíněné modré světlo. Mnohem komfortnější varianta ochrany zraku je pomocí brýlí na modré světlo.

brýle

V čem je modré světlo tak škodlivé? Nedoporučuje se používání elektroniky bezprostředně před spaním. Obrazovky, nebo spíše modré světlo z nich, způsobuje problémy s usínáním a s nespavostí. Zrak se unavuje a může dojít až do extrému – zarudnutí či vysušení očí nebo až rozostřené vidění. To jde ruku v ruce s následnou bolestí hlavy a pravidelnými migrénami.

Brýle na modré světlo je poměrně novodobý vynález, který je velmi praktický a v dnešní době by ho měl mít každý. Jak fungují? Redukují modré záření a tím napomáhají snižovat potíže spojené s modrým světlem. Jestliže se rozhodnete o koupi ochrany zraku vybírejte pečlivě. Ať nenaletíte a nekoupíte nefunkční kus plastu. Nemusíte se obávat nevzhledných designů brýlí. Nabídka je srovnatelná s nabídkou dioptrických nebo slunečních brýlí. Existuje široký výběr materiálů obrouček, barvy, nebo tvaru, vybere si každý. Nestyďte se při práci na počítači, tabletu nebo telefonu nasadit tyto brýle.