Jedno je jisté – při údržbě kvality vody ve vašem bazénu se rozhodně neobejdete bez bazénové chemie. Ovšem přípravků bazénové chemie dnes existuje široké spektrum, a je tedy jen na vás, jaké z nich si zvolíte, protože vám budou nejvíce vyhovovat.

chlornan

Na výběr máte v podstatě ze tří hlavních skupin těchto přípravků, které se liší především podle toho, jakému oxidačnímu činidlu dáváte přednost. Aktivní oxidační látka je totiž ta, která se v první řadě zasadí o likvidaci všech nežádoucích mikroorganismů v nádrži, ať už jde o řasy, sinice anebo cokoli jiného.

Vybírat tak můžete z chlorové, bromové anebo kyslíkové chemie.
Zatímco novou bromovou chemii lidé stále ještě objevují, protože je velice vhodná do oteplených vod, tak pokud jde o kyslíkovou chemii, tak tu využívají především ti, kterým vadí známý zápach chlóru, jež si spojujeme s typickou desinfekcí. Nicméně právě chlorová chemie je ta, která se mezi lidmi těší té nejvyšší popularitě právě díky tomu, že její účinky při desinfekci bazénové vody jsou spolehlivé a dlouhotrvající.

S chlorací vody se tak můžete setkat zdaleka nejen u soukromých domácích či zahradních bazénů, ale také ve všech veřejných koupalištích či v údržbě kvality pitných vod. Zde všude sázíme na spolehlivý chlór.

tablety

A právě díky tomu, že jsou chemické přípravky chlorové chemie mezi lidmi natolik oblíbené, narazíte na ně v mnoha různých podobách. Je tak jisté, že mezi těmito přípravky si naprosto každý najde takový, jaký mu bude nejvíce vyhovovat. Když pomineme různé velikosti balení, tak můžete volit především mezi chlórem v různých skupenstvích. Na výběr máte z kapalných přípravků, třeba v podobě velice oblíbeného a spolehlivého chlornanu sodného, tak z pevných sypkých granulovaných přípravků a různých tablet, které se rovněž mezi lidmi těší velké oblibě. Je tedy jasné, že si mezi nimi ten pravý přípravek najdete i vy. V každém případě pamatujte na to, že aby dobře fungoval, potřebujete mít správnou hodnotu pH bazénové vody.