Jak na chladničku a další velké spotřebiče

Velkou chladničku s mrazákem, pračku, sušičku, sporák, mikrovlnku a další velké spotřebiče v domácnosti balte do tenké flexi (fixační) fólie. Samozřejmě by bylo lepší mít při ruce originální krabice s polystyrenovou výplní, ale ty málokdo schovává delší dobu, než do kdy platí záruka. Originální krabice zaberou spoustu místa a tak namísto nich využijte osvědčené logistické technologie. Flexibilní fólie se vyrábí ze zdravotně nezávadného polyetylenu a mohou přijít i do kontaktu s potravinami.

velké reprobedny

Nezapomínejte na pohyblivé díly – ty jsou hlavně skleněné fochy a plastové boxy. Zapomenout můžete i na zajištění bubnu u pračky, fixační šrouby byste měli mít pečlivě uschované. V každém případě upozorněte stěhovací firmu, ať přenáší pračku i lednici ve svislé poloze, ale většina stěhovacích firem jsou profesionálové, kteří tuto zásadu dobře znají.

plastová přepravka

Citlivá elektronika

Hi-Fi věže, televizory, stolní počítače, notebooky a další výrobky v této kategorii by měly být přepravovány v pevných kartonových krabicích, a to buď v originálních od výrobce, anebo v jiných, ale s podmínkou, že je pečlivě zabalíte do bublinkové fólie. Ta je ideálním balicím materiálem takřka pro všechno včetně křehkých předmětů např. ze skla. Takto zabalené krabice důkladně popište z boku a označte je jako křehké a neklopit.

U elektroniky se také můžete setkat s potížemi v souvislosti se zapojením kabelů, takže ještě než je rozpojíte, všechno si vyfotografujte nebo alespoň zaznamenejte na papír. Kabely vkládejte do stejné krabice, v jaké je spotřebič, jinak je pak budete zmateně hledat a budete se zbytečně stresovat. Stěhovací firmu také upozorněte na velkoplošný monitor TV, tomu se musí věnovat při stěhování Kladno extra pozornost z hlediska přenášení, ukládání do vozidla a jeho zafixování v zavazadlovém prostoru.