Je pravdou, že je to běžná záležitost, že zkrátka při česání uvíznou v malých skulinkách hřebenu, ale když je to moc, tak to už není tak příjemné. Stejně tak když ráno zůstanou na polštáři nebo nás neustále někdo zachraňuje, že je sundává ze svetru. Tohle není normální a je třeba něco dělat. A to nemluvě v zimních měsících, jak vlasy trpí. Jsou poškozovány mrazem, který je vysušuje a ničí, ačkoliv v letních měsících UV záření také není nic moc. Je čas zasáhnout a tak trochu unavené vlasy podpořit a to klidně může udělat i kokosový olej. Kokosový olej na vlasy to jen uvítají a my dvojnásob. Navíc podpoří růst vlasů a ještě je pro ně naprosto ideálním kondicionérem.

vlasy

Proč je tak dobrý?

Není těžké uhodnout, že se jedná o přírodní složku, která navíc obsahuje mastnou kyselinu laurovou. Bílkoviny, které jsou součástí našich vlasů, se na ni dobře váží a tak pramínky dostávají postupně zpět svoji ztracenou sílu a schopnost růst. Tím se přirozeně zastavuje vypadávání, ale i samotné lámání nebo třepení. Dále kokosový olej obsahuje vitamíny E a K, což prospívá správné výživě a tu rozhodně poškozené vlasy potřebují. Pak nebude chybět ani ten správný šmrnc a lesk. Pokud skutečně hodně vypadávají vlasy, tak dokonce mohou být na vině bakterie nebo dokonce plísně. Ty totiž rády zasahují až do kořínků. A právě když si tento olej vetřeme do vlasů a jemně vmasírujeme do pokožky, tak tím začneme naše vlasy chránit před dalším útokem.

kokosový ole

Masáž hlavy

Existuje mnoho masážních technik a každá je zaměřená na určitou část těla. Masáže hlavy patří do tohoto součtu relaxačních technik, a jak se zdá, tak to velmi pomáhá i ke zlepšení krevního oběhu. Je až neuvěřitelné jak taková krátká masáž, postačí tak 5-10 minut denně, pomůže dodat vlasovým folikulům živiny, které potřebují pro zdravý růst. Takže při masáži hlavy za pomoci kokosového oleje nedojde jen k prokrvení, ale obnoví se činnost vlasových kořínků a folikulů. Jako bonus zvládá skvěle boj s lupy a není zrovna divu, že je právě součástí přírodních přípravků pečující o pokožku na hlavě a podporuje zdravý růst vlasů.