Pokud vás láká exotika opravdu se vším všudy, tak Madagaskar je ta pravá volba. Tento ostrov leží u afrického pobřeží a jeho pobřeží lemuje krásný Indický oceán. Nabízí nedotčenou přírodu, úžasné pláže, korálové útesy, nebo jednu nejrůznorodější populaci zvířat na světě. Proč a na jaká místa se vydat, nebo co můžeme na tomto úchvatném ostrově vidět, se ve stručnosti podíváme.

Dominantou tohoto ostrova je jeho biotop. Najdete na něm různá podnebí. Ať už třeba deštné pralesy, nebo i pouštní a vyprahlá místa.
palmy u domku

Kam vyrazit? Zde máte tři tipy

· Národní park Isalo – Tento národní pak o rozloze necelých 1 000 km², je místem, kde žije více než osmdesát druhů ptáků, třicet různých plazů a asi patnáct druhů savců. Na takové rozloze najdete rozmanitou populaci zvířat jen málokde. Isalo je spíše hornatá oblast plná skal, útesů a propastí. Za zmínku určitě stojí i počet různých rostlin. Ten přesahuje až čtyři sta různých druhů

zelený plaz

· Tritriva – Tritriva je zatopený sopečný kráter, který leží v nadmořské výšce asi dvou kilometrů. Zajímavostí tohoto jezera je, že v době sucha voda přibývá a v období dešťů klesá. Smaragdově zelená voda ohraničená skalními útesy z tohoto místa dělá úctyhodnou lokalitu.

· Maromokotro – Pokud jste fanoušci zdolávání vrcholů, tak i na Madagaskaru je pozoruhodná hora, vysoká téměř tři tisíce metrů. Nachází se v severní části ostrova a je dominantou této oblasti.
chudoba na Madagaskaru

Lemuři

Toto jedinečné zvíře je asi největší charakteristikou. Na ostrově žije asi sto druhů této poloopice. Najdete je po celém Madagaskaru. Jejich populace je tak početná, že stačí koukat po korunách stromů a často na ně narazíte.

Pokud vás dovolená na Madagaskaru láká, cena letenky tam a zpět vás vyjde v průměru asi na dvacet tisíc korun. Což s ohledem na vzdálenost a menší počet letů, není vůbec špatné. I to se tedy může stát důvodem, proč tento ostrov navštívit a poznat odlehlé místo bez zásadních vlivů civilizace.