Také jste někdy zaslechli rozhovor mezi mladými studenty a jejich prarodiči v seniorském věku, kteří se baví na téma zdravých nápojů pro pitný režim, v němž zazní poznámka, aby si kupovali stoprocentní http://www.chytrazena.cz/uzijte-si-stoprocentni-zimu-v-resortu-dolni-morava-40620.html ovocný koncentrát? Je to vlastně lisovaná ovocná šťáva, případně s obsahem dužiny, která je pouze pasterizovaná, bez konzervantů, příchutí, přidaného cukru, barviv a dalších chemických složek. Je to to nejzdravější, co dnes na trhu v sortimentu nápojů existuje, pokud tedy nepočítáme kvalitní čerpanou kojeneckou pitnou vodu a minerální vody stáčené po staletí ze známých podzemních vrtů.

lesní ovoce

Ovocné šťávy různého složení jsou na trhu běžně dostupné a chcete-li mít doma opravdovou kvalitu, musíte pečlivě číst složení, abyste nenarazili na výrobek s bílým řepným rafinovaným cukrem, který šťávu svým způsobem znehodnocuje. Abychom si mohli dopřát tyto výjimečné nápojové zdroje, musíme si uvědomit, že je zapotřebí kromě pěstování, sklizně a zpracování ovoce dotyčné produkty v něčem skladovat a přepravovat na trh. A zde bychom si mohli připomenout kupříkladu IBC kontejner https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/středně-velké-kontejnery.

ovocné šťávy

Jedná se o plastovou skládací přepravku ve tvaru kvádru, o objemu jednoho tisíce litrů. Do přepravky se následně umístí plastový pytel (vložka ze zdravotně způsobilé fólie), v němž se přepravuje vždy jen jeden druh zpracovaných plodů. Vložka se neumývá, jde o jednorázovou záležitost, která se po použití vyhazuje, respektive odkládá do tříděného odpadu k recyklaci. Tímto procesem se zajistí uchování vynikající jakosti přepravovaných produktů, aniž by bylo nutné používat různá konzervační činidla. V IBC kontejnerech putují napříč světem různé druhy zpracovaného ovoce a zeleniny tak, aby byl plně využit přepravní prostor. Kontejnery lze totiž zcela bez problémů skládat na sebe do výšky pěti pater a využít jejich maximální nosnosti pěti tun.