Slyšet někoho, kdo deklaruje omezení před testováním schopností v reálném čase, může být frustrující, protože jde spíše o nedbalé vybavování paměti selhání než představování si úspěchu. Pokud věříte, že „nemohou“, akceptujete jejich omezení. Přesto se je snaží přesvědčit, že to „umí“ (koneckonců JSOU toho schopni), tak často dochází k bitvě, která je pošle do rohu ospravedlnění.

Pomáhat dětem a mladým lidem zažít v životě více, nikoli méně, znamená, že si rozšíří svou mentální mapu toho, co mohou dělat se svým mozkem.

m

Tento příklad  koučuje 10leté dítě prostřednictvím zkušenosti, která pro ně má vysokou hodnotu. Hra je vlastně hodnota dítěte. Budeme dítěti říkat například třeba tak, že se jmenuje Josef.

„Josefe, jsi připraven na další tipy na trénink mozku, které ti pomohou vybudovat více super schopností mysli? Chtěl bys znát chytrý a jednoduchý způsob, jak se cítit jistěji? Co takhle být sebevědomějším hráčem?“

Samozřejmě, že odpověď ano si zaslouží gratulaci, protože to je postoj šampiona.

Dovedete si představit, že se při hraní cítíte silnější a jistější?

Udělejme experiment mysli:

Pomocí mé stupnice 1-10 zkontrolujte, jak se cítíte, když si říkáte (nahlas) následující výroky:

měření emocí

MŮŽU se stát sebevědomějším hráčem, když budu chtít sám/sama.

CHCI se stát mnohem sebevědomějším hráčem.

m

Stanu se mnohem sebevědomějším hráčem.

Stávám se mnohem sebevědomějším hráčem.

Které slovo (VELKÝMI PÍSMENY) vám pomohlo cítit se nejvíce sebevědomě?

Všimněte si, jak tato slova dodávají energii, abyste se posunuli K volbě stát se sebevědomějším hráčem. Jak se cítíte, když říkáte tato slova?

To je důležité, protože se ve vašem životě nic nezměnilo, pouze váš výběr jazyka, který říká vašemu mozku, které pocity vám pomohou cítit se silnější, jasnější a odhodlanější.