Pokud chce mít člověk v bazénu čistou vodu, a to pochopitelně chce, musí se o něj jak se patří starat. Není rozhodně možné napustit ho a doufat, že tento zůstane stejně čistý, jako zprvu je, až do konce sezóny.
bubliny ve  <a href=vodě ?“ src=“https://comito.cz/wp-content/uploads/img_a359562_w2677_t1573457219.jpg“ style=“max-width: 54%; max-height: 54%;“>

A co všechno k takové odpovědné péči o bazén patří? Je toho povícero.
Předně tu nesmí chybět filtrace. Protože do bazénu co chvíli něco napadá a nebýt jí, která pravidelně filtruje vodu a takovou plovoucí nečistotu z ní odstraňuje, byl by bazén brzy jímkou plnou splašků.
Důležitý je dále i vysavač, pochopitelně bazénový a nikoliv ten z domácnosti, jenž se stará o to, aby ve vodě nezůstávaly ani takové nečistoty, kterým se podařilo ulpět na dně či stěnách a jinými metodami by se je odsud už dostat nepodařilo.
Ke zkompletování toho, co je zapotřebí pro odstraňování větších mechanických nečistot, si nemůžeme nezmínit ani nějakou tu síťku na teleskopické tyči, jíž se dá jednoduše odstranit spad, jenž dosud pluje na hladině.
A protože není každá nečistota dostatečně velká, aby se proti ní dalo bojovat mechanicky, tato může být dokonce i tak malá, že ji nic ze zmíněného nezachytí, ale přesto škodlivá, hodí se i chemikálie, jež takovou drobnou špínu shlukují, vločkují a umožňují tak její zachycení.
Chemické přípravky existují ale i jiné. Třeba ty s chlórem nebo aktivním kyslíkem, které bojují proti mikroorganismům, jimž by se mohlo ve vodě zalíbit a mohly by se tam množit, což by rovněž nebylo žádoucí. Nebo ty, jež bojují proti řasám, jež upravují kyselost vody a podobně.
čistý bazén

A to určitě ještě není vše, určitě jsem na něco zapomněl. Ale mezi to, na co bych tu zapomenout neměl, patří i bazénové plachty. I ty mají totiž nezastupitelné místo, protože pomáhají chránit vodu v době, kdy bazén není používán, před spadem z okolního prostředí. A mimo to mají tyto i další funkce, jako je zábrana před tím, aby do bazénu někdo nechtěně spadl a možná se i utopil, nebo ohřev vody a zabraňování jejímu chladnutí, pokud máme na mysli plachty solární.
Bazén je prostě učiněná věda. A s tím by měl každý počítat. Dříve, než jednoho dne zjistí, že tam má místo vody pomalu močůvku.