V této pozici jsem také byl. Kupoval jsem herní notebook hlavně na MOBA hry a také na práci do školy. Věděl jsem, že na tomto laptopu nerozjedu nejnovější hry maximální detaily, ale to mi nějak nevadilo. Uvažoval jsem, jestli se vyplatí přikoupit i herní konzoli.
Dnes už vím, že rozhodně ano. Proč? Pokud si koupíte i televizi, můžete hrát, třeba z vaší teplé a pohodlné postele. To se hodí víckrát, než byste řekli. Za chvíli zlenošíte a už se nikdy nebudete chtít vrátit k hraní na PC.
Super také je, že konzole nabízí mnoho her, které na počítači nejsou. Skvělé je také hraní s rodinou, s kamarády, nebo vaším partnerem. Jen zapnete konzoli, televizi, pustíte hru a už si užíváte. Aniž byste se zvedli z gauče, nebo postele.
závislý hráč
Pohodlí je hlavní doménou konzolí.  Nemusíte ve hře nic nastavovat, nemusíte se bát, že hra nebude fungovat. Jen sednete a hrajete. Nevýhodou je, že většina her jede jen v třiceti snímcích za sekundu. To opravdu není mnoho, ale konzole jsou tak výborně optimalizované, že pokud neuvidíte hned vedle hru běžící v šedesáti snímcích za sekundu, nepoznáte velký rozdíl. Hry na konzoli mají také, logicky, nižší detaily. Tento problém je však irelevantní, když se díváte na hru z větší vzdálenosti a podle mě je každému jedno, že nevidí do velké vzdálenosti, že určité detaily jsou o něco nižší a podobně.
fotbalový zápas na tv
Pokud tedy rádi hrajete hry a nechcete utrácet velké peníze za drahý herní počítač, konzole je přímo pro vás.
Za sebe můžu doporučit PlayStation čtvrté generace. Ten nabízí největší množství her, které si jinde nezahrajete. Má skvělý poměr cena/výkon a rozhodně se s ním nebudete nudit. Jen upozorňuju, že střílečky, MOBA hry a strategie nejsou zrovna doménou těchto konzolí. Jednak kvůli nižším FPS, jednak kvůli ovladači, který na tyto hry není zrovna optimální. Můžete si ale připojit klávesnici a myš, pokud byste si něco z toho chtěli zahrát. Strategie a MOBA hry si ale stejně zahrajete jen na PC.