Druhy bazénových hadic

Vypouštěcí – výrobci bazénového příslušenství pamatují i na přípravu nádrží před nadcházející zimou. Většina venkovních bazénů, zvláště větších rozměrů, se zazimuje a mimo koupací sezonu od října do března je nevyužívána. Po ukončení sezony je nutné provést řadu úkonů počínaje očistou a konče uložením filtrace a příslušenství mimo dosah působení mrazu a nepříznivých povětrnostních vlivů. Zároveň se vypouští část vodní náplně. K tomuto procesu slouží i vypouštěcí hadici z velmi pevného a zároveň ohebného plastu, který se tlakem ruky slisuje do průřezu plochého obdélníku a navine na sebe podobně, jako se navíjí na buben hasičská hadice. Vyrábí se v délkách 60 metrů, přičemž tuto délku navinete do průměru klubka 24 cm.
dvě akvabely

Propojovací – vyrábí se ve standardizovaných velikostech – jmenovitých průměrech 38 a 32 mm a délkách 110 nebo 150 cm. Vzhledově připomínají tzv. husí krky, které se využívají pro elektroinstalační rozvody. Většinou jsou barvy modré nebo bílé, odolávají ultrafialovému záření a plavou na hladině.
kruh na hladině
Nejsou to však výrobky určené pro tlakovou vodu a nelze je umístit jako instalační potrubí zasypané zeminou. Propojují čerpadlo s příslušenstvím, jako je bazénový vysavač, solární ohřev apod. Jednotlivé díly se spojují speciálními spojkami. Do této kategorie spadají i solární černé bazénové hadice, které pomáhají udržet potřebnou teplotu vody ohřevem slunečními paprsky.
plavec v bazénu

Instalační flexi – Flexi hadice se vyrábí z částečně ohebného polyvinylchloridu (PVC), většinou šedé nebo černé barvy, a slouží pro instalování bazénových vodních rozvodů, propojení s odpadním a kanalizačním systémem, pro zavlažování, přívod pitné vody a mnohé další. Odolává částečně vodnímu tlaku a může nahradit i některé tvarové komponenty, např. kolena až do úhlu 90 stupňů. Jde o kompaktní plast odolný vůči povětrnostním vlivům, mrazu a desinfekčním bazénovým prostředkům.