Soukromý podnikatel se dostane do finančních potíží raz dva. Někdy může jít o podnikatelský záměr, který se nevyvedl, někdy ho do problémů uvrhnou neplatiči, ale to je teď vedlejší. Podstatné je, že se podnikatel může do potíží dostat.
A co má dělat, když v těchto vězí až po uši? Když už nemá v pokladně a na účtu ani korunu a jediné, co mu z jeho firmy zbývá, jsou už jenom ty k ní náležející budovy?
V tu chvíli se nabízí nejednou už jenom poslední východisko jménem americká hypotéka nebankovní.

statistika

V tomto případě se jedná o úvěr určený na vše, co souvisí s podnikáním, který je až překvapivě snadno dostupný. A to právě proto, že se jedná o produkt, který je poskytován tomu, kdo se za něj zaručuje zastavením vhodné nemovitosti.
Žadatel jednoduše vyplní online žádost, přiloží k ní několik fotografií nemovitosti, jíž má v úmyslu za půjčené peníze ručit, a pak už stačí jenom vyčkat odezvy ze strany té které finanční instituce.
Je-li pak žadatel něčím mile překvapen, je to především to, jak rychle a bez zbytečného papírování vše probíhá. Dostane jednoznačné a srozumitelné podmínky a nabídku, jež může dosáhnout až sedmdesáti procent hodnoty dané nemovitosti, peníze může mít na svém účtu rychlostí blesku a naopak splácení lze rozložit na tak dlouhé období, že ony nízké splátky nemohou prakticky nikoho významněji omezovat.

zisk

Při poskytnutí nehraje žádnou podstatnou roli ani nějaký ten záznam v bankovním či nebankovním registru dlužníků, ba ani probíhající exekuční řízení, a získané prostředky pak lze použít libovolně na cokoliv, co nějakým způsobem souvisí s podnikáním dotyčného žadatele.
Požadavky na žadatele jsou tu nízké, daleko nižší než u bank, a lze tedy věřit v daleko pravděpodobnější úspěch. Kterého se dočká snad každý, kdo je schopen a ochoten později půjčené peníze zodpovědně splácet.
A tím se lze vyhnout mnoha komplikacím. Případně i bankrotu, jenž by podnikatele čekal, kdyby mu už preventivně raději nikdo nepůjčil.