Řeknete si, co může být složitého na výběru sušáku na prádlo. Vybrat si z tolika variant není lehké. Záleží na tom, jestli chceme sušák do bytu nebo na zahradu. Moderní sušáky jsou skladné a užitečné zároveň.
otočný venkovní sušák
Zahradní sušáky
Pokud to počasí dovolí, každý z nás raději bude sušit prádlo venku na sluníčku. Žádná aviváž se vůni venku usušeného prádla nevyrovná. Proto bychom měli mít stabilní sušák pro větší množství prádla pořád na dosah. Zvláště velké prádlo potřebuje hodně prostoru, aby nám při sušení neviselo až na zem a neušpinilo se.
Velmi oblíbené jsou otočné sušáky, které pojmou velké množství prádla. Jejich výhodou je, že můžeme věšet prádlo z jednoho místa a nemusíme sušák obcházet dokola. Jejich instalace není složitá. Stačí jej buď zabetonovat nebo ukotvit do zeminy, což přináší své výhody. Můžeme jej kdykoliv přestěhovat na jiné místo, můžeme jej přejet sekačkou na trávu, jelikož přečnívající část je velmi malá a je zakryta víkem. Zahradní sušáky se vyrábí z hliníku, proto jsou velmi lehké a snadno se s nimi manipuluje. Na zimu je uschováme kvůli poškození mrazem. Prodejci nabízí také doplňky k sušákům. Mezi nejužitečnější patří určitě obal na věšák, který ochraňuje před škodlivými vlivy počasí a zároveň nám šňůry zůstanou čisté.
ponožky na šňůře
Vnitřní sušáky
Nejrozšířenějšími sušáky jsou skládací sušáky, které mohou být použity ke vnitřnímu i venkovnímu sušení prádla. Mají stabilní konstrukci s výkyvnými bočními sušícími plochami.
pověšené prádlo
Mezi moderní sušáky, které nám ušetří spoustu místa v bytě, patří věžové neboli patrové sušáky, které jsou zároveň vybaveny kolečky ke snadnější manipulaci. Tyto sušáky jsou variabilní v tom, že se jednotlivá patra dají sklápět a můžeme je tak využít k pověšení delšího prádla.
Na dosušení prádla v bytě nám může posloužit závěsný sušák, který můžeme pověsit na radiátor, vanu nebo balkon. Neposkytne nám mnoho místa k sušení, ale je praktický. Také sušáky do bytu by měly být vyrobeny z lehkých materiálů kvůli častému přenášení.