Super, nový bazén nám přivezli. Nechali jste ho zasadit do připravené díry, nebo možná ani to jste nemuseli, protože jste koupili bazén čistě nadzemní. Hurá. Honem napustit vodu a zítra dopoledne se už budete koupat ve svém bazénu na zahradě.
Ráno na povrchu bazénu si už dávají plavecký přebor nějací hmyzáci a listy, ale to nevadí. Honem šup do nového bazénu, ať si užijeme. Na bazén nám celý den svítí sluníčko, z nohou si do něho kromě písku doneseme sem tam nějaké to stéblo trávy. Všude kolem něco kvete, prostě nádhera. Krásný den.
vlnky na hladině
Druhý den, po příchodu k bazénu, se Vám už tak moc rychle do něho skočit nechce, rozmnožili se Vám počty utopeného hmyzu, na dně se válí písek, na hladině i pod ní plavou listy, stébla trávy, vidíte i množství pylu, který přistál na hladině. Ale co, tak bazén je doma, tak se v něm vykoupete.
Třetí den, když se chcete vrhnout do vod Vašeho bazénu, se s nechutí zastavíte. Co to je? Množství nevítaných plavců je opět větší, barva vody už není krásně průhledná, ale připomíná zelené jezírko. Tak v tom se Vám opravdu už koupat nechce a ani se nedivím. Jenže co teď? Vypustit všechnu vodu a napustit novou? To by bylo každé tři dny docela drahé.
Jdete pátrat do návodu od výrobce a hledat chytré rady na internetu. No a problém je na světě. K bazénu jste zapomněli napojit filtraci a do vody dát bazénovou chemii. Proti utopenému hmyzu a nalétanému listí, jste bazén vhodně nezakryly… A místo radosti, tu jsou starosti.
povrch země
Tak další návštěva v bazénovém centru, tentokráte již uposlechnete rady prodejce, dokoupíte filtraci, plovák i vhodnou chemii, také zakrývací plachtu a bazénový vysavač pro čištění dna.
Celé odpoledne se moříte s nápravou bazénové katastrofy, jste unavení a už ani nemáte chuť se v bazénu vykoupat. A filtrace vody k čisté bude trvat až do rána, nuda.
Buďte chytřejší a myslete dopředu.