Každý, kdo má děti zajisté ví, jak těžké je zabavit je doma, když je venku ošklivé počasí. Pojďme si představit a připomenout několik her a činností, které vaše děti doma spolehlivě zabaví.  

Pečení a vaření 

Tato aktivita zabaví téměř každé dítě a vy si tak zároveň můžete rovnou připravit večeři, nebo upéct snídani a svačinku pro vaše ratolesti. Především malé děti velmi rády při vaření a pečení pomáhají. Zkuste upéct například veselé muffiny, které si potom mohou děti zkusit sami nazdobit. I malé děti mohou zkoušet vážit, přisypávat mouku a další suroviny. Při troše pomoci mohou také těsto zamíchat a lít do formiček.  

Vyrábění 

Abyste mohli vyrobit pěkné věci, nebo dekorace, nepotřebujete na to nic drahého. Vystačíte si například s nejrůznějšími pastelkami, barvami, barevnými papíry a skvěle poslouží také ruličky od toaletního papíru, nebo některé suché trvanlivé potraviny a lepidlo. Můžete také zavzpomínat na svá léta ve školce, když jsme si vyráběli své vlastní škrabací obrázky.  

Kreslení

Hraní her  

Pokud máte malé děti, zajisté máte také hromadu deskových her. Škaredé počasí je ideální chvíle, kdy si všechny tyto hry zahrát a můžete si tak udělat skvělý turnaj v deskových hrách. Pokud vaše děti už jejich deskové hry nebaví, můžete hraní her spojit s předchozím bodem a vyrobit si svou vlastní hru. Slepíte několik tvrdých papírů dohromady tak, abyste získali větší hrací plochu, namalujete nejrůznější políčka a na některá z nich dáte například úkoly, získání pokladů anebo třeba možnost opakovaného hodu. Fantazii se meze nekladou a zároveň si užijete spoustu legrace nejen při hraní této hry, ale také při jejím vymýšlení.  

člověče nezlob se

Pantomima 

Mnoho dětí pantomimu příliš často nehrává, ale jedná se o hru, která může skvěle rozvíjet jejich herecké schopnosti a donutí je také více přemýšlet nad obyčejnými tématy. Užijete si také spoustu legrace, protože pantomima téměř vždy přináší opravdu vtipné situace.  

Pohádky a filmy  

Není to sice úplně výchovné a mnoho rodičů se chce vyhnout tomu, že posadí děti k televizi. Jednou za čas to ale určitě neuškodí a co může být krásnějšího než se v sychravém počasí zachumlat do deky, přitulit se ke svým dětem a společně se podívat na nějakou krásnou pohádku.