Máte v plánu vybudovat či rekonstruovat podlahovou krytinu na terase, na balkoně, u bazénu, pod pergolou a kdekoli jinde v exteriéru nebo uvnitř budovy? Pak by se vám mohla hodit informace, že existují speciální přípravky pro vyrovnávání podlahy do roviny nad problematickým terénem, anebo pro dosažení různého stupně stoupání či klesání, schodů a jiných návazných spojů mezi jednotlivými objekty a prostředím. Říká se jim rektifikační terče, jsou to velmi odolné pomůcky, spolehlivé a hlavně levné a dobře dostupné.

terasa u moře

K čemu jsou dobré rektifikační terče

Rektifikační terče pod dlažbu nebo pod dřevěnou podlahu z podkladových hranolů a prken slouží k tomu, aby vymezily potřebnou výšku podlahy a zároveň zajistily její vhodný sklon. Terče jsou velmi odolné vůči povětrnostním vlivům, korozi a rozpadu za vysokých denních teplot či naopak v mrazivém počasí a umožňují dřevěnému materiálu volně dýchat, odpařovat vodu a vlhkost a u dlažeb zajišťují odtok dešťové vody, čímž prodlužují životnost celé stavby a zároveň zvyšují bezpečnost při chůzi.

venkovní terasa u bazénu

Jednou z možností, jak rektifikační terče v praxi využít, jsou i schody nebo roviny pod určitým úhlem klesání, a to v podstatě nad jakýmkoli terénem. Můžete s jejich pomocí překlenout i různé terénní nerovnosti a různé povrchy problematického charakteru, jako je podmáčená půda, písek, bažinatý terén nebo naopak velké zapuštěné kameny či skaliska. Terče mohou zvednout dlažbu jen o několik milimetrů, ale také o více než jeden metr, a to vše lze odstupňovat po jednotlivých milimetrech.

S rektifikačními terči lze také bezpečně vytvářet dvojité podlahy s úložným prostorem či technickými šachtami, a to jak v interiérech, tak i ve venkovním prostředí. Možností je skutečně mnoho, a to díky velmi kompaktnímu a pevnému provedení s vysokou nosností podlahy, dosahující stovek kilogramů.