Létání je úžasný zážitek. Tedy s výjimkou těch, pro které už se stal tento způsob dopravy rutinní záležitostí a nemá je na tom tedy už co udivovat, a s výjimkou těch, kdo se této dopravy z neopodstatněných důvodů bojí a nevlezli by do letadla takzvaně ani za zlaté tele. Ten pocit, když se člověk odlepí od země a ztratí pevnou půdu pod nohama, ten božský pocit ve chvílích, kdy se člověk dívá na svoji mateřskou planetu z ptačí perspektivy! To stojí za to, aby si člověk koupil letenku a vyrazil vstříc nebesům a posléze dálavám.

evropská letadla

Ten, kdo se chce pořádně proletět a přitom stále ještě z nějakého důvodu raději netouží opustit Evropu, si tak může koupit dejme tomu letenku do Portugalska. Jak všichni ze zeměpisu víme, je to dost daleká západní výspa Evropy, a let tam si tudíž lze dosyta vychutnat navzdory tomu, že se jedná o dopravu velice rychlou, díky níž lze dorazit do cíle daleko rychleji než jakýmkoliv jiným typem dopravního prostředku.

A ten, kdo touží po Portugalsku, si pak letenku do této země pořizuje proto, aby tam byl co nejdříve a nemarnil čas cestou, která pro něj zajímavá není.

izraelské letadlo

Sehnat si letenku není žádný problém. U nás se i do tamního hlavního města Lisabon letenky prodávají naprosto běžně a koupit si je lze u nejednoho prodejce. Ovšem, jak už tomu tak nejednou bývá, nejeden z nás se potýká s tím, že jsou podobné letenky nad jeho finanční možnosti. Ne každý z nás je prostě movitý a pro leckoho je i těch několik tisícovek korun moc. A mohlo by se tedy zdát, že ten, kdo má hluboko do kapsy, nikam nepoletí, ani kdyby chtěl sebevíc.

Ale tohoto osudu se vlastně není třeba bát. Protože se kromě letenek drahých nabízejí i ty levnější. Ty, které se prodávají třeba na poslední chvíli, kdy už je zřejmé, že o ně za plnou cenu nebude projeven zájem, a jsou tudíž klidně i za pakatel. A když se tu rozhlédnete, možná i vy tu najdete to pravé. A poletíte třeba do Lisabonu.