Stěhování drobnějších věcí je hračka. Lze si je naskládat do nějakého toho příručního zavazadla a odnést pěšky nebo odvézt libovolným vlastněným dopravním prostředkem, případně lze k tomuto účelu využít i služeb dopravy zvané hromadná.
Nic na tom není a troufám si tvrdit, že tak už někdy v životě činil každý z nás. A to určitě nejednou.
dodávka s poštou
Ovšem jsou i věci, s nimiž to zase až tak jednoduché není. Věci, které se tak snadno přestěhovat nedají. A to proto, že jsou buď příliš těžké, nebo příliš rozměrné, případně obojí zároveň.
A co si má člověk počít v takovém okamžiku? Ve chvíli, kdy něco podobného už na první pohled nikdy nevměstná do běžného zavazadla, ba když se s tím nevejde ani do vlaku nebo autobusu, o menším osobním autě ani nemluvě. A když je jasné, že pokusit se o umístění něčeho takového na nosič kola by se rovnalo destrukci onoho nebohého bicyklu.
Možná by se k takové přepravě hodila nějaká ta dodávka. Nebo van, jak říkáme my globalizovaní frajeři. Jenže znáte to – ne každý má takovou v garáži a ne každý si ji bude kupovat jenom proto, aby s ní jednou přemístil velkou almaru a pak ji odstavil a léta na ni nesáhl a jen platil nezbytnou údržbu nebo se ji pokusil pod cenou prodat někomu možná i sobě podobnému. To by nemělo smysl.
zásilková služba
Ovšem smysl má jiný počin. Dodávku si přece nemusíte kupovat! V podobných případech přece platívá, že .
A proč byste si na stěhování rozměrných nákladů nějakou dodávku nepůjčili, že? Půjčení, to je přece právě to řešení, jež se jeví být v obdobné situaci nejdokonalejší. Je to řešení jednoduché, rychlé a efektivní, a vzít si dodávku z půjčovny není nic těžkého. Ba přináší to i nejednu výhodu:
Člověk, jenž si onu dodávku půjčí, se nemusí starat o její údržbu.
Nemusí si ani lámat hlavu s jejím technickým stavem.
Může hodit za hlavu starost s registrací, s placením dálničních známek, revizí a podobně.
Nemusí si pro ni ani připravovat nějaké nejlépe kryté stání či rovnou garáž.
Nemusí platit žádné pojištění a další výdaje.
doručovací dodávka

Protože to vše je povinností vlastníka, tedy půjčovny. Jež vše zařídí, než si jeden onen vůz na nezbytně dlouhou dobu půjčí. Sice to není služba zadarmo, ale vezmete-li v potaz, co by vás stálo zakoupení podobného vozu jen pro sebe nebo jiná alternativa, zjistíte, že je ta půjčovna vlastně výhodná. Je tím zřejmě nejdokonalejším možným řešením.
A to by se mělo využít.