Zabalit si do letadla není nic jednoduchého. V dnešní době vám totiž seberou při letištní kontrole dokonce i balenou vodu nebo oblíbený parfém. Dnes se musíte řídit striktními pravidly, kterých není zrovna málo, poradíme vám, jak se v nich správně orientovat.
čekání u kufru 
Co si s sebou zabalit na palubu?
Zavazadlo, které poputuje do útrob letadla, by rozhodně nemělo obsahovat cenné věci jako je fotoaparát, telefon nebo notebook. U sebe si navíc ponechejte všechny doklady, platební karty, větší finanční hotovost nebo léky a vitamíny. Pokud s sebou musíte nosit injekční stříkačku s inzulinem, vždy se nejprve poraďte se svým ošetřujícím doktorem, který vám v případě potřeby může vystavit i potvrzení. Pokud s sebou budete převážet i další tekutiny, mohou být pouze v sto mililitrových lahvičkách, které musíte ještě navíc zabalit do igelitového sáčku o objemu jednoho litru, který se dá bz problému sehnat přímo na letišti.
 lidé na letišti
Věci, které by se mohly rozbít, mějte u sebe
Pokud patříte mezi minimalisty, kteří dokážou všechen svůj majetek naskládat do příručního zavazadla, bude se vám jistě cestovat daleko pohodlněji. Navíc ušetříte za odbavení zavazadla. Nejprve si však zjistěte, jak velké zavazadlo s sebou můžete vzít na palubu, jinak se stejně odbavování nevyhnete. Na palubu letadla navíc nepatří žádné ostré předměty, tudíž svojí manikúru pro jednou nechte doma.
 
Další věci, které do letadla rozhodně nepatří
I zavazadlo, které neberete přímo na palubu, musí splňovat jistá kritéria. Přísný zákaz platí například pro všechny spreje, hořlaviny atd. Pokud si přeci jenom nejste jisti, vždy se můžete předem informovat na stránkách dopravce.
 nohy na kufru
Co se týká oblečení, vždy si předem zjistěte, kolik kilogramů máte k dispozici a dobře se zamyslete, co všechno budete doopravdy potřebovat. Pokud například budete bydlet v hotelu nebo penzionu, většinou si s sebou nemusíte brát osušku ani župan.